Sport.pl

Aktualności

Okręgówka dla Domaszkowa.

• autor: patryk50, 2011-06-18 21:35

Niestety nie udało się awansować naszym juniorom do Klasy Okręgowej. Przegraliśmy dzisiejsze spotkanie 1:2 (0:1) i to nasi rywale mogli cieszyć się z awansu. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Przemek Pięta.

Szkoda straconej szansy, bo wiemy, że awans był w naszym zasięgu.Myślę jednak, że nasi młodzi zawodnicy nie raz pokażą skuteczny i pełen polotu gry futbol w swoich meczach. Chłopaki dziękujemy za dzisiejszy mecz, wiemy, że daliście z siebie wszystko!

Do Domaszkowa jechaliśmy z jednym celem - wygrać z naszym rywalem. Do meczu przystąpiliśmy w składzie: Jakub Idzi (BR) - Kamil Sobczyk, Mateusz Sikora, Kamil Czarnecki, patrycjusz Pusz - Tomek Wolsza, Mateusz Jarząb, Mateusz Knochowski, Michał Cwanek, Maciek Madej - Grzesiek Petrus. Przed spotkaniem odbyła się krótka odprawa na której to trener przekazał nam cenne wskazówki.

Mecz rozpoczął się od groźnych ataków gospodarzy. Sprawdziły się nasze przypuszczenia i słowa trenera, że Śnieżnik będzie grał długie piłki na swoich napastników. Dwa dobre, lecz niecelne strzały Macieja Chodorowskiego zza pola karnego, oraz ofiarna gra w obronie Kamila Czarneckiego spowodowały, że nie straciliśmy bramki. Niestety tylko do 8 minuty.... Rzut z autu dla graczy z Domaszkowa na wysokości naszego pola karnego. Jeden z pomocników dostał piłkę, okiwał jednego z naszych zawodników i wrzucił mocno piłkę w pole karne. Doszedł do niej niepilnowany Michał Socha strzelił na bramkę, ale strzał obronił Kuba Idzi jednak przy dobitce Adama Dubinki z 2 metrów nie miał już szans. Tak też Ślęża pzregrywała już na początku spotkania i nasze założenia taktyczne legły w gruzach. Do ataku został przesunięty Maciek Madej i liczyliśmy, że odmieni to naszą grę. Niektórzy zawodnicy byli spięci i lekko poddenerwowani. Kolejne minuty meczu to głównie gra w środku pola obu drużyn, można było zauważyć lekkie przebudzenie się naszych graczy. To jednak gracze z Domaszkowa stwarzali groźne sytuacje i gdyby nie nasz bramkarz moglibyśmy przegrywać więcej niż jedną bramką. Ślężanie stwarzali zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Groźny strzał z rzutu wolnego Patrycjusza Pusza, czy też dobrze wykonany rzut rożny zakończony strzałem na bramkę nie przyniosłu nam jednak bramki. Strzał odnotował również Grzesiek Petrus po minięciu jednego obrońcy uderzył z 15 metrów, ale wprost w ręce bramkarza. Jednak ostatnie 10 minut to my przeważaliśmy i mogło to dać powody do tego, że druga połowa będzie w naszym wykonaniu lepsza. Na koniec pierwszej połowy znakomitą sytuację do podwyższenia rezultatu miał Grzegorz Socha. Mijając jednego z naszych obrońców wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz posłał piłkę nad bramką. Wynik po pierwszej połowie brzmiał 1:0 dla gospodarzy.

Nie graliśmy tak jak chcieliśmy, w naszej grze widać było dużo nerwowości, a szybko stracona bramka trochę nas podłamała. U naszych zawodników przed drugą połową można było jednak zobaczyć głęboko w oczach wiarę w korzystny rezultat.

Początek drugiej połowy zaczął się dla nas najgorzej jak tylko mógł Już w 48 minucie piłkę z połowy boiska w pole karne dorzucił jeden z zawodników Domaszkowa, wyszedł do niej Kuba Idzi, ale futbolówka nieszczęśliwie go przelobowała i Maciej Chodorowski dobił lecącą piłkę do bramki. U naszych zawodników widać było chwile słabości po straconej drugiej bramce, jednak zmiany trenera w 53 i 58 minucie spowodowały, że nasza gra nabrała więcej świeżości, a już w 60 minucie gdy rzut rożny wykonywał Patrycjusz Pusz i do bramki trafił wprowadzony chwilę wcześniej Przemek Pięta przegrywaliśmy tylko 1:2. Przemek bardzo ładnie urwał się jednemu obrońcy i strzałem z główki piłka wylądowała tuż przy słupku. Bramka spowodowała w naszych zawodnikach dodatkową mobilizację. Byliśmy zdeterminowani by strzelić jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do dogrywki. Z ławki rezerwowych dochodziły krzyki, że zostało przecież jeszcze aż pół godziny. U graczy z Domaszkowa widać było strach w oczach, że jedna bramka spowoduje zarządzenie przez sędziego dogrywki. Mecz stał się bardzo wyrównany. Obie strony chciały zdobyć bramkę. Śnieżnik oddał groźny strzał w poprzeczkę, a następny na słupek sparował nasz bramkarz. Nasi juniorzy także próbowali, m.in. wrzutki w pole karne Patryka Pusza i strzały główką Grześka Petrusa i Kamila Sobczyka, czy też rajdy na skrzydłach Maćka Madeja i Mateusza Knochowskiego. Piłka jednak nie chciała znaleźć drogi do bramki. Około 80 minuty meczy gra toczyła się już praktycznie bez środka pola. Domaszków stwarzał groźne kontrataki, ale nasi obrońcy nie pozwolili już na stratę bramki. My zaś liczyliśmy na jedno z tych magicznych podań Michała Cwanka i kunszt naszych ofensywnych zawodników. Ostatnie minuty spotkania to wybijanie piłki graczy Śnieżnika na naszą połowę,  Ślężanie nie potrafili zaś dojść do 100% sytuacji, ponieważ obrona gospodarzy spisywała się naprawdę dobrze. W 94 minucie spotkania sędzia zakończył mecz i tak oto z awansu mogli cieszyć się gracze Śnieżnika Domaszków. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Po ostatnim gwizdku nasi zawodnicy udali sie do szatni, a gospodarze świętowali zwycięstwo. Na twarzach naszych młodych piłkarzy widać było smutek i łzy z powodu porażki. Do awansu naprawdę zabrakło niewiele i był on w zasięgu Ciepłowodzian. Brawa należą się za to, że zagraliśmy do końca i chcieliśmy zdobyć bramkę, która dawała dogrywkę. Myślę jednak, że decydujący dla losów barażu był pierwszy mecz, w którym to pozwoliliśmy sobie strzelić 2 bramki przy stanie 2:0. Gdybyśmy wygrali pierwsze spotkanie nie dalibyśmy sobie wygryźć awansu w rewanżu. Warto wspomnieć również o niegrających w decydujących meczach zawodników tj. Kamil Olejarnik (wyjazd), Marcin Nadrowski i Patryk Sojka (kontuzje). Naszym zawodnikom należą się brawa za cały trudny sezon i wszystkie mecze, w którym dostarczyli nam tylu emocji. Chłopaki dziękujemy i życzymy powodzenia w następnych sezonach!!!

I tylko szkoda, że do Okręgówki nie awansowały obydwie drużyny, bo naprawdę Śnieżnik jak i Ślęża zasłużyły na grę w wyższej klasie rozgrywkowej w następnym sezonie, a słowa naszego trenera "Co nas nie zabije, to nas wzmocni" niech będą dobrym podsumowaniem tego meczu, tych baraży.