Sport.pl

Aktualności

Wyjazd do(po) lidera...

• autor: fatP111, 2012-10-21 09:55

W ostatnim  meczu rundy jesiennej , juniorzy Ślęży udali się na mecz do Jaszkowej gdzie podejmowali  tamtejszą Iskrę. Gospodarze z Jaszkowej do meczu przystępowali jako  lider grupy II ,natomiast nasi Juniorzy zajmowali pozycję wicelidera po zeszłotygodniowej wpadce z Wieżą Rudnica wysoko remisując na własnym boisku 5 : 5. Tak też  tylko zwycięstwo w tym pojedynku mogło pozwolić młodym Ślężanom na zajęcie pierwszego miejsca w grupie, po rundzie jesiennej. >>>

ISKRA Jaszkowa Dolna - ŚLĘŻA Maxbud Ciepłowody 3 : 4 ( 1:0 )

Spotkanie to nie rozpoczęło się dla Ślęży  najlepiej , już w 12 min gospodarze objęli prowadzenie po mocno wątpliwym rzucie karnym , lecz sytuacja ta nie podłamała młodych zawodników Ślęży i to oni dyktowali warunki gry w pierwszej odsłonie, tworząc sobie niezliczoną ilość sytuacji podbramkowych i strzeleckich. Niestety ale żeby wygrać mecz trzeba trafiać do siatki , a ta sztuka  młodym graczom   już tak łatwo się nie udawała . Gospodarze próbowali gry z kontry , wprowadzając  długą piłkę lecz kontrataki te kończyły się już przed polem karnym i w zasadzie w pierwszej odsłonie nie zagrozili już poważniej  naszej bramce . Po pierwszej połowie to gospodarze mogli być zadowolenie z wyniku , jednak z gry już mniej co miało znaczenie dla wyniku w dalszej części meczu.

W drugiej odsłonie Ślężanie nie mając nic do stracenia zaatakowali ponownie , i po około 10 min gry doprowadzili do remisu 1 : 1. W tej chwili można by powiedzieć że mecz zaczął się od początku , młodzi zawodnicy pokazali charakter  i po kolejnych 25 minutach gry to Ślężanie zaaplikowali gościom aż 3 gole doprowadzając do wyniku 1 : 4. Częste " odwiedziny " Ślężan w polu karnym gości i dobra gra przyniosły w końcu efekt w postaci bramek.  Na około dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem  przy wysokim prowadzeniu Ślężan , młodzi zawodnicy przysnęli trochę co skwapliwie wykorzystali gospodarze strzelając w końcówce dwa gole po stałych fragmentach gry , jednocześnie ustalając wynik spotkania 3 : 4 . Po ostatnim gwizdku sędziego , zapanowała spora euforia i radość wśród młodych zawodników którzy mogli się cieszyć z pierwszego miejsca w grupie po rundzie jesiennej. Cieszy również postawa młodych zawodników Ślęży , którzy udowadniają  już po raz kolejny o dobrej grze młodych wychowanków Ślęży w rozgrywkach juniorskich od kilku sezonów , zajmując równocześnie wysokie miejsca w tabeli.