Sport.pl

Aktualności

Hat trik Łukasza rozbił Skałki

• autor: cziczilo, 2009-10-31 18:35
W dzisiejszym ligowym spotkaniu 12 kolejki Akl . Ślęża Ciepłowody pokonała na własnym terenie  Skałki Stolec     3 : 0  ( 1 : 0 ) . Hat trikiem popisał się w dzisiejszym meczu nasz młody napastnik Łukasz Idzi , strzelając gole kolejno w 9 ,56 i 60 min meczu.  Wynik spotkania mógł być wyższy lecz w 69 min nie udało się wykorzystać rzutu karnego , źle uderzony w środek bramki został wyłapany przez golkipera przyjezdnych.  W drugiej połowie Ślęża pewniej zaatakowała czego rezultatem było stworzenie sobie wielu dogodnych sytuacji i tylko złe zachowanie się zawodników Ślęży  pod bramką Gości uchroniło Skałki przed strata kolejnych goli. Dzięki dzisiejszej wygranej Ślęża mogła awansować na 5 miejsce w tabeli oraz zachować status nie pokonanych na własnym boisku w tym sezonie. >>>

Skład : Piotrek Gutowski - Wojciech Jamborski , Paweł Moszumański, Aleksander Gadziński , Michał Parcheniak ( 62` Jacek Bajborowski ) , Emil Bajtek ( 82` Łukasz Wilk ) Piotrek Wiśniewski , Mateusz Stopyra ( 75` Kamil Sobczyk ) , Mateusz Ferenc , Łukasz Idzi GOL ,GOL ,GOL !!! , Kamil Zębala ( 55` Tomasz Tomasiak )
Wczorajsze spotkanie Ślęża rozgrywała w roli faworyta, zarówno pozycja w tabeli jak i dorobek punktowy obu drużyn w tej rundzie , to dwa przeciwne ,, bieguny ". Jednak sytuacja w której znajduje się drużyna ze Stolca dawała jasno do zrozumienia że ekipa Skałek na pewno będzie szukać jakichkolwiek pkt i nie ,,odda " meczu bez walki. Ślężanie od początku starali się narzucić swój styl gry , czego efektem był zdobyty gol już w  9` przez Łukasza Idziego , a w kolejnych 9 min zmarnowaliśmy kolejne dwie dobre sytuacje. Mateusz Ferenc otrzymał piłkę na 7 m i uderzył mocno do lewego rogu  , lecz na wysokości zadania staną golkiper przyjezdnych i wybronił strzał który wydawać się mogło że jest nie do obrony. Nomen omen bramkarz Skałek w tym dniu zagrał dobre zawody ratując drużynę gości przed utratą większej ilości goli. Po ok 25 min Ślęża spuściła nieco z tonu , dzięki czemu do głosu doszli przyjezdni i starali się zagrozić naszemu bramkarzowi , oddając jeden groźny strzał w tej połowie meczu. Ostatnie 10 min pierwszej połowy to wyrównany pojedynek z lekką przewagą Ślęży, lecz bez zdobytej kolejnej bramki . W ok 40 ` meczu  na 25 m z piłką zatańczył  ponownie Mateusz Ferenc , kiwając trzech zawodników Skałek   znalazł trochę miejsca i posłał piłkę nad obrońcami Gości w samo okienko, lecz jakimś cudem ta została ponownie złapana przez bramkarza Gości . Tak też do przerwy utrzymał się wynik 1 : 0. Po przerwie Ślęża zaatakowała bardziej zdecydowanie , czego efektem były coraz częstsze ,, wizyty " naszych zawodników w polu karnym Gości. W 56 ` po rzucie wolnym egzekwowanym z naszej połowy boiska , Gadzior dograł celnie piłkę do niepilnowanego w środku Wisienki ,  a ten prostopadłym podaniem uruchomił Łukasza Idziego który pognał z piłką w pole karne przyjezdnych i pokonał po raz drugi golkipera Skałek.  Już po czterech kolejnych minutach w  60 `   , Ślęża  przeprowadza podobną akcję . Tym razem piłka rozegrana od tyłu przez obrońców ponownie trafia do Wisienki  ,  który  idealnie obsłużył Łukasza, dzięki czemu zdobywa trzecią bramkę w tym spotkaniu , a Piotrek  zalicza drugą asystę w meczu. W 69 ` Sędzia dyktuje rzut karny dla Ślęży , podyktowany z faul od tyłu na Wiśni ( nie pokazując żadnej kartki dla zawodnika Skałek ).  Do piłki podchodzi Gadzior  lecz źle uderza, a ta trafia łupem bramkarza Gości , w taj chwili mogliśmy prowadzić już 4 : 0.  Do końca meczu kontrolowaliśmy grę i stworzyliśmy kilka super sytuacji bramkowych , lecz nasi zawodnicy w tym dniu chyba nie chcieli więcej karcić przyjezdnych i mecz zakończył się wynikiem 3 : 0. Skałki w drugiej połowie starały się ratować sytuację ale po za jednym groźnym strzałem  w tym dniu,na więcej nie było stać ekipy Trenera Kiełbasiewicza. Za tydzień czeka nas  kolejny trudny wyjazd do Owiesna.