Sport.pl

Aktualności

Wygrana na koniec i grad goli..

• autor: fatP111, 2014-03-15 22:45

W ostatnim sparingu przed startem ligi , seniorzy Ślęży pokonali na własnym boisku drużynę Golda Niedźwiednik . Jednak wyniki spotkania bardziej pasuje do meczu hokejowego , a główne role w spotkaniu odegrały porywisty wiatr wraz z deszczem ,które często sprawiały spore niespodzianki grającym drużynom. W drużynie Golda gościnnie wystąpił Paweł Rak , który zainkasował  aż cztery trafienia na korzyść gości. >>>

Ślęża Ciepłowody -  Gold Niedźwiednik   6 : 5  ( 3 : 2 )

Dla Ślęży trafiali : K. Wójcik x 4 , M. Cwanek, M. Szczepański  -  Gold : P. Rak x 4 , samobójcza

Skład: P. Sojka (75` T. Kukuczka) - W. Jamborski, M. Imiela, D. Chłopek, W. Klonowski, M. Cwanek, R. Sobczyk, M. Knihinicki, K. Sobczyk, P. Pięta, K. Wójcik , M. Szczepański, G. Lipa

W piątym  meczu kontrolnym podejmowaliśmy drużynę Golda , która na co dzień  uczestniczy w rozgrywkach Bkl. Tradycyjnie do meczu przystąpiliśmy bez kilku wartościowych zawodników , którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w sparingu. I tak w meczu zabrakło: M. Wanecki, G. Petrus, M. Knochowski, J. Idzi, K. Zębala, M. Zając, J. Bajborowski. Lecz prawie wszyscy z wymienionych, będą na pewno do dyspozycji Trenera już za tydzień w meczu ligowym.

Mecz zaczął się dla nas dość źle , bo już w pierwszej minucie straciliśmy gola.  Po kilkunastu minutach tracimy kolejną bramkę , przypadkowo odbita piłka trafia pod nogi  Pawła Raka , a ten mając przed sobą już tylko naszego bramkarza, pokonuje go z bliskiej odległości po raz drugi i mamy 0 : 2. Bramkę kontaktową na jeden do dwóch w około 22minucie, ładnym i mocnym strzałem zza pola karnego ,zdobywa nasz pomocnik M. Cwanek . A do remisu pewnym uderzeniem doprowadza  K. Wójcik, w około 30 minucie spotkania.  Pięć minut przed przerwą wynik na trzy do dwóch, podwyższa M. Szczepański.

Po zamianie stron i wskazówkach od Trenera , zaczęliśmy  grać bardziej agresywnie i szybciej piłką co przełożyło sie na wynik . Dzięki temu w 62 minucie prowadziliśmy już  6 : 2 , mimo że goście nie uznali jeszcze jednej prawidłowo zdobytej bramki. Argumentując tą sytuacje , najpierw pozycją spaloną , a po chwili zmienili zdanie że przy golu nasz  zawodnik faulował ???. Wydawało się że wynik ze sporą przewaga utrzyma się do końcowego gwizdka . Jednak w 69 minucie goście wykorzystują mocno wybita piłkę z własnego pola karnego , a kozłującą piłkę na 6 do 3  lobuje do pustej już bramki P. Rak,  który nie zwykł marnować takich okazji.  Kolejną czwarta bramkę tracimy  po golu samobójczym ,   przypadkowo odbita piłka od naszego zawodnika przy rzucie rożnym , wturlała się wręcz do bramki tuż przy słupku i zrobiło się 6 : 4. Piata bramkę dla gości zdobywa oczywiście nieoceniony Paweł Rak . Od tej chwili  nasi zawodnicy obudzili się z dziwnego uśpienia , i mając świadomość że wynik powoli wymyka się z  pod kontroli,  zaczęli wreszcie ponownie grać w piłkę. W ostatnich 10 minutach udało się stworzyć jeszcze kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, lecz żadnej z okazji już nie wykorzystaliśmy. A przed najlepszą znalazł się P. Pieta  który nie potrafił pokonać bramkarza gości z dosłownie 3 m  i wręcz podłą futbolówkę w ręce bramkarza . Trzeba tęż dodać że sobotnia aura nie sprzyjała zarówno nam jak i gościom w rozgrywaniu sparingu ,a porywisty wiatr często płatał figla formacjom defensywnym.